ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

• W Przedszkolu Samorządowym w Wieliczkach zajęcia prowadzi pani Sylwia Balińska i Agnieszka wróblewska.

W ramach projektu w zajęciach uczestniczy 20 dzieci.

• W Filii Przedszkola w Cimochach zajęcia prowadzi pani Teresa Zeniuk.

W zajęciach uczestniczy 4 dzieci 6-letnich.

Zajęciami logopedycznymi objęte są dzieci z wadami wymowy. Zajęcia prowadzone są w formie indywidualnej.

Podczas terapii wykorzystywane są różnorodne metody, zasady i formy pracy z dziećmi. Są one dostosowane do potrzeb i możliwości każdego dziecka. Na zajęciach stosowane są różne zabawy, dużą atrakcją jest praca z komputerem. Kompleksowa terapia logopedyczna obejmująca stymulację wielu różnych funkcji, pozwala na osiągnięcie sukcesu w zakresie usuwania zaburzeń mowy, ułatwia dziecku funkcjonowanie w grupie rówieśniczej i środowisku rodzinnym.

Udział i zaangażowanie rodziców w proces terapii mowy, ma ogromne znaczenie dla jej powodzenia. Dzieci, których rodzice współpracują z logopedą,  angażują się w ćwiczenia, dużo szybciej kończą terapię i skuteczniej pozbywają się zaburzeń. Terapia logopedyczna wymaga czasu i wysiłku, toteż ważne jest, by cała rodzina wykazała cierpliwość i zrozumienie.