ZAJECIA SOCJOTERAPEUTYCZNE

• W Przedszkolu Samorządowym w Wieliczkach zajęcia prowadzi pani Jolanta Waszkiewicz

Uczestniczy w nich 30 dzieci  w wieku od 3 do 6 lat podzielonych na  trzy grupy dziesięcioosobowe.

Zajęcia mają na celu budowanie pozytywnego obrazu siebie, wytworzenie atmosfery bezpieczeństwa, zaufania i wsparcia, stworzenie okazji do odreagowania napięć emocjonalnych, poznania samego siebie, swoich mocnych i słabych stron, talentów i zdolności.

Podczas zajęć dzieci uczą się stawiać granice, odmawiać, przełamywać własną nieśmiałość. Uczą się, jak radzić sobie w sytuacjach dla nich stresowych, jak wyrażać emocje i uczucia, samodzielnie podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność. Jak rozpoznać własne zainteresowania, możliwości ich realizacji.

Zajęcia prowadzone są w formie zabawy z wykorzystaniem różnorodnych metod stosowanych w edukacji przedszkolnej.