GIMNASTYKA KOREKCYJNA

• W Przedszkolu Samorządowym w Wieliczkach zajęcia prowadzi pan Tomasz Karniej.

Uczestniczy w nic 16 dzieci podzielonych na dwie grupy 8-osobowe.

• W Filii Przedszkola w Cimochach zajęcia prowadzi pani Teresa Szczodruch.

W zajęciach uczestniczy 8 dzieci 6-letnich.

Głównym celem zajęć jest skorygowanie istniejących zaburzeń statyki ciała i doprowadzenie jej, o ile to możliwe, do stanu prawidłowego. Wyrobienie też u dzieci nawyku przyjmowania prawidłowej postawy w różnych sytuacjach. Zwiększanie ogólnej sprawności fizycznej i wydolności organizmu dziecka poprzez stosowanie ćwiczeń kształtujących, oddechowych i wytrzymałościowych, a także gry i zabawy ruchowe z elementami ćwiczeń korekcyjnych.