ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE UMIEJETNOŚCI SPOŁECZNO- EMOCJONALNE

• W Przedszkolu Samorządowym w Wieliczkach zajęcia prowadzi pani Teresa Zeniuk.

W zajęciach uczestniczy …. dzieci podzielonych na trzy grupy.

• W Filii Przedszkola w Cimochach zajęcia prowadzi pani Helena Masłowska.

W zajęciach uczestniczy  … dzieci 3,4 i 5-letnich.

Zajęcia mają na celu wspomaganie rozwoju emocjonalno-społecznego dzieci w wieku przedszkolnym,  rozwijanie osobowości uczniów,  budowanie wiary we własne siły, poczucia własnej wartości, ujawnianie uczuć jakie towarzyszą określonym sytuacjom, umiejętność uważnego słuchania, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, opanowanie umiejętności dobrego komunikowania- asertywność, tolerancja, pokojowe rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, problemów, stymulowanie twórczego myślenia, kształtowanie umiejętności postrzegania sukcesu.