Nowoczesna Edukacja w Gminie Wieliczki

Nowoczesna Edukacja w Gminie Wieliczki

Nowoczesna Edukacja w Gminie Wieliczki

 

 

 

 

 

Formy wsparcia oferowane w ramach projektu

NOWOCZESNA EDUKACJA W GMINIE WIELICZKI

 

Zgodnie z założeniami projektu w projekcie będzie uczestniczyć  384 uczennic i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wieliczkach, Szkoły Podstawowej w Cimochach i Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliczkach uczęszczających w latach 2017-2019 do w/w szkół. Przede wszystkim projekt jest skierowany do uczniów i uczennic, którzy/e mają problemy w nauce w celu uzupełnienia ich braków programowych oraz do uczniów/uczennic, którzy/re wykazują uzdolnienia i zainteresowania. Ponadto projekt ma na celu podniesienie kompetencji informatycznych 24 nauczycieli (19K i 5M) w zakresie stosowania ICT w procesie nauczania. W tym celu otrzymają wsparcie szkoleniowo-doradcze, ponieważ na co dzień będą pracować na zakupionym z projektu sprzęcie.

 

W okresie od lutego 2017 r. do stycznia 2019 r. przewidziano realizację 7 zadań merytorycznych:

 

Zadanie 1. WYPOSAŻENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIELICZKACH W POMOCE DYDAKTYCZNE I NARZĘDZIA TIK

    1. Adaptacja pomieszczeń
    2. Doposażenie pracowni międzyszkolnej
    3. Doposażenie pomieszczenia dla uczniów do korzystania z Internetu i sprzętu w czasie wolnym
    4. Wyposażenie pracowni przedmiotowych w narzędzia TIK

 

Zadanie 2. WYPOSAŻENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W CIMOCHACH W POMOCE DYDAKTYCZNE I NARZĘDZIA TIK

    1. Adaptacja pomieszczeń
    2. Doposażenie pracowni komputerowej
    3. Doposażenie pomieszczenia dla uczniów do korzystania z Internetu i sprzętu w czasie wolnym
    4. Wyposażenie pracowni przedmiotowych w narzędzia TIK

 

Zadanie 3. WYPOSAŻENIE GIMNAZJUM W WIELICZKACH W POMOCE DYDAKTYCZNE I NARZĘDZIA TIK

3.1. Doposażenie pomieszczenia dla uczniów do korzystania z Internetu i sprzętu w czasie wolnym

3.2. Doposażenie pracowni przedmiotowych w narzędzia TIK

3.3. Doposażenie pracowni przedmiotowych

 

Zadanie 4. PODNOSZENIE KOMPETENCJI CYFROWYCH NAUCZYCIELI W ZAKRESIE TIK

4.1. Szkolenia doskonalące (teoretyczne i praktyczne) z wykorzystania TIK w pracy dydaktycznej

4.2. SPW szkolenia doskonalące (teoretyczne i praktyczne) w roku szkol. 2018/19

4.3. SPC szkolenia doskonalące (teoretyczne i praktyczne) w roku szkol. 2018/19

4.4. GIM szkolenia doskonalące (teoretyczne i praktyczne) w roku szkol. 2018/19

 

Zadanie 5. KSZTAŁTOWANIE I ROZWIJANIE KOMPETENCJI CYFROWYCH UCZNIÓW W SPW

5.1. Zajęcia matematyczne w kl. I-III (łącznie 240h w 4 klasach po 1h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) - zajęcia skierowane do uczennic i uczniów na I etapie edukacyjnym w celu poszerzenia ich wiedzy z matematyki. Mają charakter otwarty, tzn. nie obejmują tylko uczniów zdolnych. Poprzez uczestnictwo w tych zajęciach uczniowie poszerzają swoje wiadomości i umiejętności matematyczne, rozwijają pomysłowość w myśleniu i działaniu.

5.2. Zajęcia matematyczne w kl. IV-VI (łącznie 300h w 5 klasach po 1h przez 30 tygodni x 2 lata szkol - zajęcia skierowane do uczennic i uczniów na II etapie edukacyjnym w celu poszerzenia ich wiedzy z matematyki. Mają charakter otwarty, tzn. nie obejmują tylko uczniów zdolnych. Poprzez uczestnictwo w tych zajęciach uczniowie poszerzają swoje wiadomości i umiejętności matematyczne, rozwijają pomysłowość w myśleniu i działaniu.

5.3. Zajęcia przyrodnicze (łącznie 120h w 1 grupie po 2h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) - zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań uczniów, budzenie pasji, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności, poznanie różnorodnych możliwości zastosowania wiedzy przedmiotowej, w programie zajęć powinny znaleźć się tematy i zagadnienia, które zbyt mało znajdują miejsca w programie szkolnym lub wykraczające poza program szkoły podstawowej.

5.4. Kółko historyczne (łącznie 120h w 1 grupie po 2h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) zajęcia skierowane do uczniów zainteresowanych poznawaniem przeszłości swojego kraju oraz swojej „małej ojczyzny”. Podczas zajęć uczniowie będą poznawać warsztat pracy historyka i przygotowywać się do udziału w konkursach historycznych poprzez zgłębianie zagadnień przeszłości. Założeniem zajęć jest także sprawienie dzieciom przyjemności z odkrywania historii i zapoznanie z jednym z najbardziej godziwych i pożytecznych sposobów spędzania wolnego czasu.

5.5. Zajęcia polonistyczne (łącznie 120h w 1 grupie po 2h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) zajęcia skierowane do uczniów zainteresowanych rozwijaniem umiejętności polonistycznych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii komunikacyjnych. Program zostanie dostosowany do potrzeb uczniów.

5.6. Zajęcia informatyczne (łącznie 120h w 1 grupie po 2h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) – celem zajęć jest wdrożenie młodych uczniów do samodzielnej i świadomej pracy z komputerem poprzez opanowanie umiejętności obsługi programów kalkulacyjnych, graficznych i edytorów tekstu np. Notatnik, WORD, WordPad oraz multimedialnych programów edukacyjnych, a także nowych programów usprawniających naukę matematyki. Ponadto wszechstronne przygotowanie uczniów do aktywnego i odpowiedzialnego życia w społeczeństwie informacyjnym oraz do sprawnego posługiwania się dostępnym sprzętem komputerowym i oprogramowaniem w celu rozwiązywanie problemów za pomocą programów użytkowych.

5.7. Zajęcia językowe (łącznie 120h w 2 klasach po 1h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.)- zajęcia mają na celu doskonalenie umiejętności językowych uczniów, uzupełnienie ewentualnych braków i wyrównywanie poziomu wiedzy, wzbogacenie słownictwa, ćwiczenie wybranych zagadnień gramatycznych, rozbudzenie zainteresowania przedmiotem – językiem i kulturą krajów anglojęzycznych, utrwalenie wiedzy i umiejętności.

5.8. Wyjazdy edukacyjne uzupełniające zajęcia – w 2017 r. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a w 2018 teatr w Białymstoku.

 

Zadanie 6. KSZTAŁTOWANIE I ROZWIJANIE KOMPETENCJI CYFROWYCH UCZNIÓW W SPC

    1. Zajęcia matematyczne w kl. IV-VI (łącznie 360h w 3 klasach po 2h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) - zajęcia skierowane do uczennic i uczniów na II etapie edukacyjnym w celu poszerzenia ich wiedzy z matematyki. Mają charakter otwarty, tzn. nie obejmują tylko uczniów zdolnych. Poprzez uczestnictwo w tych zajęciach uczniowie poszerzą swoje wiadomości i umiejętności matematyczne, rozwijają pomysłowość w myśleniu i działaniu.
    2. Zajęcia przyrodnicze (łącznie 120h w 1 grupie po 2h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) - zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań uczniów, budzenie pasji, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności, poznanie różnorodnych możliwości zastosowania wiedzy przedmiotowej, w programie zajęć powinny znaleźć się tematyi zagadnienia, które zbyt mało znajdują miejsca w programie szkolnym lub wykraczające poza program szkoły podstawowej.
    3. Zajęcia językowe (łącznie 120h w 1 grupie po 2h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) - zajęcia mają na celu doskonalenie umiejętności językowych uczniów, uzupełnienie ewentualnych braków i wyrównywanie poziomu wiedzy, wzbogacenie słownictwa, ćwiczenie wybranych zagadnień gramatycznych, rozbudzenie zainteresowania przedmiotem – językiem i kulturą krajów anglojęzycznych, utrwalenie wiedzy i umiejętności.

 

    1. Zajęcia humanistyczne (łącznie 120h w 2 grupach po 1h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) zajęcia skierowane do uczniów zainteresowanych rozwijaniem umiejętności humanistycznych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii ICT. Program zostanie dostosowany do potrzeb uczniów.

 

    1. Zajęcia informatyczne (łącznie 120h w 1 grupie po 2h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) – celem zajęć jest wdrożenie młodych uczniów do samodzielnej i świadomej pracy z komputerem poprzez opanowanie umiejętności obsługi programów kalkulacyjnych, graficznych i edytorów tekstu np. Notatnik, WORD, WordPad oraz multimedialnych programów edukacyjnych, a także nowych programów i odpowiedzialnego życia
      w społeczeństwie informacyjnym oraz do sprawnego posługiwania się dostępnym sprzętem komputerowym i oprogramowaniem w celu rozwiązywanie problemów za pomocą programów użytkowych.

 

    1. Wyjazdy edukacyjne – w 2018 r. Gołdap „Republika Ściborska” i Zatyki „Bezkrwawe safari”.

 

 

 

Zadanie 7. KSZTAŁTOWANIE I ROZWIJANIE KOMPETENCJI CYFROWYCH UCZNIÓW W GIMNAZJUM

7.1. Zajęcia matematyczne (łącznie 360h w 3 klasach po 2h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) - zajęcia skierowane do uczennic i uczniów z klas od I-III, chętnych do poszerzenia swojej wiedzy z matematyki. Mają charakter otwarty, tzn. nie obejmują tylko uczniów zdolnych. Poprzez uczestnictwo w tych zajęciach uczniowie poszerzą swoje wiadomości i umiejętności matematyczne, będą rozwijać pomysłowość w myśleniu i działaniu.

 

7.2. Kółko biologiczne (łącznie 120h w 1 grupie po 2h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) - zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań uczniów, budzenie pasji, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z chemii, poznanie różnorodnych możliwości zastosowania wiedzy przedmiotowej, w programie zajęć powinny znaleźć się tematy i zagadnienia, które zbyt mało znajdują miejsca w programie szkolnym lub wykraczające poza program szkoły gimnazjalnej. Ponadto wykształcenie umiejętności wnikliwej obserwacji i opisu zjawisk zachodzących w otoczeniu za pomocą języka chemicznego, a także poznanie substancji chemicznych oraz procesów, którym one ulegają.

 

7.3. Kółko chemiczne (łącznie 120h w 1 grupie po 2h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) - zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań uczniów, budzenie pasji, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z chemii, poznanie różnorodnych możliwości zastosowania wiedzy przedmiotowej, w programie zajęć powinny znaleźć się tematy i zagadnienia, które zbyt mało znajdują miejsca w programie szkolnym lub wykraczające poza program szkoły gimnazjalnej. Ponadto wykształcenie umiejętności wnikliwej obserwacji i opisu zjawisk zachodzących w otoczeniu za pomocą języka chemicznego, a także poznanie substancji chemicznych oraz procesów, którym one ulegają.

 

7.4. Kółko fizyczne (łącznie 120h w 2 grupach po 1h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) - zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań uczniów z fizyki, budzenie pasji, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności, poznanie różnorodnych możliwości zastosowania wiedzy przedmiotowej, w programie zajęć powinny znaleźć się tematy i zagadnienia, które zbyt mało znajdują miejsca w programie szkolnym lub wykraczające poza program szkoły gimnazjalnej.

 

7.5. Zajęcia polonistyczne (łącznie 120h w 1 grupie po 2h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) zajęcia skierowane do uczniów zainteresowanych rozwijaniem umiejętności polonistycznych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii komunikacyjnych. Program zostanie dostosowany do potrzeb uczniów.

 

7.6. Zajęcia z j. angielskiego (łącznie 360h w 3 grupach po 2h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) - zajęcia mają na celu doskonalenie umiejętności językowych uczniów, uzupełnienie ewentualnych braków i wyrównywanie poziomu wiedzy, wzbogacenie słownictwa, ćwiczenie wybranych zagadnień gramatycznych, rozbudzenie zainteresowania przedmiotem – językiem i kulturą krajów anglojęzycznych, utrwalenie wiedzy i umiejętności.

 

7.7. Zajęcia z j. rosyjskiego (łącznie 120h w 1 grupie po 2h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) - zajęcia mają na celu doskonalenie umiejętności językowych uczniów, uzupełnienie ewentualnych braków i wyrównywanie poziomu wiedzy, bogacenie słownictwa, ćwiczenie wybranych zagadnień gramatycznych, rozbudzenie zainteresowania przedmiotem - językiem i kulturą Rosji, utrwalenie wiedzy i umiejętności

 

7.8. Zajęcia informatyczne (łącznie 120h w 1 grupie po 2h przez 30 tygodni x 2 lata szkol.) - celem zajęć jest wdrożenie młodych uczniów do samodzielnej i świadomej pracy z komputerem poprzez opanowanie umiejętności obsługi programów kalkulacyjnych, graficznych i edytorów tekstu np. Notatnik, WORD, WordPad oraz multimedialnych programów edukacyjnych, a także nowych programów usprawniających naukę matematyki. Ponadto wszechstronne przygotowanie uczniów do aktywnego i odpowiedzialnego życia w społeczeństwie informacyjnym oraz do sprawnego posługiwania się dostępnym sprzętem komputerowym i oprogramowaniem w celu rozwiązywanie problemów za pomocą programów użytkowych,  w tym elementów nauki programowania.

 

7.9. Wyjazdy edukacyjne uzupełniające zajęcia – w 2017 r. Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Olsztynie, a w 2018 r. Gallindia i Miasteczko Mrongoville.

 

 

 

 

 

 

Ogloszenie_o_wyborze_oferty.docx

Informacja_z_otwarcia_ofert2.doc

Ogłoszenie nr 607361-N-2017 z dnia 2017-10-25 r. 
 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach: Zapewnienie transportu i opieki dla uczniów podczas wyjazdów edukacyjnych w ramach projektu „Nowoczesna edukacja w Gminie Wieliczki” 
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU – Usługi

 

Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej 

Tak


Nazwa projektu lub programu 
Projekt „Nowoczesna edukacja w Gminie Wieliczki” realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 2: Kadry dla gospodarki, Poddziałanie 2.2.1 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów – projekty konkursowe.

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych 

Nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %) 
 

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający 

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania 

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania: 
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających 

Nie


Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów: 

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej 

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych: 
Informacje dodatkowe: 

I. 1) NAZWA I ADRES: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach, krajowy numer identyfikacyjny 28150410000000, ul. Wieliczki 10 , 19404  Wieliczki, woj. warmińsko-mazurskie, państwo Polska, tel. 875 214 150, e-mail spwieliczki@wp.pl, faks 875 214 150. 
Adres strony internetowej (URL): http://wieliczki.bipgmina.pl 
Adres profilu nabywcy: 
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Jednostki organizacyjne administracji samorządowej 
 

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):

Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających): 
 

I.4) KOMUNIKACJA: 
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)

Nie 
http://wieliczki.bipgmina.pl/wiadomosci/3/lista/przetargi


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia

Nie 
http://wieliczki.bipgmina.pl/wiadomosci/3/lista/przetargi


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem

Nie 
 

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać: 
Elektronicznie

Nie 
adres 

 

Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób: 
Nie 
Inny sposób: 

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób: 
Nie 
Inny sposób: 
Adres: 

Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

Nie 
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL) 

 

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Zapewnienie transportu i opieki dla uczniów podczas wyjazdów edukacyjnych w ramach projektu „Nowoczesna edukacja w Gminie Wieliczki” 
Numer referencyjny: ZSP.26.7.2017 
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny 

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi 
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych 
Zamówienie podzielone jest na części: 

Nie 
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do: 

 

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części: 

Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy: 

II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie transportu i opieki dla uczniów podczas 5 wyjazdów edukacyjnych uzupełniających zajęcia pozalekcyjne realizowane w 2017 i 2018 r. z projektu „Nowoczesna edukacja w Gminie Wieliczki”. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia przewidzianych prawem bezpiecznych i higienicznych warunków przejazdu oraz opieki uczestnikom wyjazdu przez osoby z przygotowaniem pedagogicznym. Zakres zmówienia obejmuje realizację w/w usługi podczas następujących wyjazdów edukacyjnych dla min. 45 uczniów w ramach: a) zajęć matematyczno-przyrodniczych w Szkole Podstawowej w Wieliczkach - Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Olsztynie (IV kwartał 2017 r.) b) zajęć humanistyczno-językowych w Szkole Podstawowej w Wieliczkach - teatr w Białymstoku (I półrocze 2018 r.) c) zajęć matematyczno-przyrodniczych w Szkole Podstawowej w Wieliczkach - Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w II kwartale 2018 r. (I półrocze 2018 r.) d) zajęć matematyczno- przyrodniczych w Filii Szkoły Podstawowej w Wieliczkach z siedzibą w Cimochach - Republika Ściborska i Zatyki - Bezkrwawe safari (I półrocze 2018 r.) e) zajęć humanistyczno- językowych w Szkole Podstawowej w Wieliczkach - Gallindia i Miasteczko Mrongoville (I półrocze 2018 r.) Szczegółowy opis tras przewozu i zakresu usług w ramach projektu stanowi załącznik nr 8 do SIWZ. Wykonawca świadczyć będzie usługi środkami lokomocji, które spełniają wszelkie wymagania dotyczące przewozu dzieci i młodzieży zawarte w obowiązujących przepisach prawa. Pojazdy muszą posiadać miejsca siedzące dla wszystkich przewożonych osób, muszą być w pełni sprawne i wyposażone w klimatyzację oraz powinny posiadać, zgodnie z obowiązującymi przepisami odpowiednie oznakowanie pojazdu do przewozu dzieci i młodzieży. Pojazdy wykonujące usługę muszą być sprawne, posiadać aktualny przegląd techniczny oraz posiadać ubezpieczenia OC, NW i spełniać inne niezbędne wymagania zgodne z przepisami prawa do przewozu osób na terenie kraju. Wykonawca z chwilą realizacji przyjmuje na siebie pełną odpowiedzialność za czynności przewozowe, w tym zapewnienie opieki przez osoby z przygotowaniem pedagogicznym w liczbie 1 opiekun na 15 uczniów (3 opiekunów na grupę 45 uczniów). Wykonawca pokrywa koszty wszelkich należnych podatków, opłat parkingowych i obciążeń publiczno-prawnych związanych z transportem. Ze względu na możliwość realizacji wyjazdów edukacyjnych w tym samym dniu Wykonawca powinien posiadać minimum 2 autobusy o liczbie miejsc co najmniej 50. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek awarii autobusów Wykonawca powinien zapewnić płynność jazdy poprzez zapewnienie autobusu zastępczego. Termin przyjazdu i powrotu ustala Zamawiający z Wykonawcą co najmniej na 3 tygodnie przed terminem realizacji usługi. Wyjazdy będą realizowane w soboty lub inne dni wolne od zajęć. Dojazd do miejsca rozpoczęcia trasy i zjazd do siedziby wykonawcy po zakończeniu przewozu nie będą podlegały obciążeniu dla Zamawiającego. Wykonawca, we własnym zakresie i na własny koszt, zobowiązany jest do zabezpieczenia odpowiednich autobusów wraz z kierowcami (kierowcy muszą być zatrudnieni na umowę o pracę. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przedłożenia przez Wykonawcę, umów o pracę z kierowcami) i zapewnienia punktualnych i zgodnych z harmonogramem przewozów. Składający oferty wykonawcy zobowiązani są do zapoznania z istotnymi przepisami prawa, aktami i regulacjami obowiązującymi w Polsce, które w jakikolwiek sposób mogą wpływać lub odnosić się do działań podejmowanych w związku z przetargiem i w następstwie podpisania umowy. Wykonawcy są odpowiedzialni za staranne zaznajomienie się ze SIWZ wraz z jej załącznikami, wszelkimi zmianami do SIWZ sporządzonymi w okresie przetargowym oraz za uzyskanie wiarygodnych informacji dotyczących poszczególnych warunków i obowiązków, które mogą w jakikolwiek sposób oddziaływać na sumę czy istotę oferty lub na wykonywanie usług. 


II.5) Główny kod CPV: 60172000-4 

Dodatkowe kody CPV: 

Kod CPV

63511000-4


II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia)
Wartość bez VAT: 
Waluta: 


(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie 
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: 
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów: 
miesiącach:  lub dniach: 
lub 
data rozpoczęcia:  lub zakończenia: 2018-10-31 

Okres w miesiącach

Okres w dniach

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

     

2018-10-31


II.9) Informacje dodatkowe: Wykonywanie zamówienia: od dnia zawarcia umowy do 31 października 2018 r.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU 

III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów 
Określenie warunków: Wykonawca musi posiadać zezwolenie na wykonywanie krajowego zarobkowego przewozu osób i/lub zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wydanego na podstawie art. 5 Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1907 z późn. zm.). Zamawiający dopuszcza uprawnienia równoważne, jeżeli są aktualne, a wydane zostały na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. zezwolenie na wykonywanie krajowego zarobkowego przewozu osób. 
Informacje dodatkowe 
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna 
Określenie warunków: Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie. Warunek zostanie spełniony poprzez złożenie oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu. 
Informacje dodatkowe 
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa 
Określenie warunków: a) posiadanie autobusów przygotowanych do przewozu dzieci i młodzieży, b) zapewnienie 2 autobusów o liczbie miejsc co najmniej 50, c) zapewnienie bez dodatkowej opłaty przewozu zastępczego, d) dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawienie pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia. 
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Nie 
Informacje dodatkowe:

 

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA 

III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp 
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp) 

 

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI 

Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu 
Tak 
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji 
Nie

 

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP: 

Wykonawca przedkłada wraz z ofertą: 1) koncesję, zezwolenie lub licencję, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania koncesji, zezwolenia lub licencji na podjęcie działalności gospodarczej w zakresie objętym niniejszym zamówieniem; 2) oświadczenie Wykonawcy składane na podst. art. 25a ust. 1 Pzp o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – załącznik nr 1; 3) oświadczenie Wykonawcy składane na podst. art. 25a ust. 1 Pzp dotyczące przesłanek wykluczenia z udziału w postępowaniu – załącznik nr 2; 4) wypełniony oraz podpisany formularz ofertowy – załącznik nr 9; 5) oświadczenie o akceptacji treści projektu umowy - załącznik nr 6. W terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej zamawiającego informacji z otwarcia ofert, o której mowa w art. 86 ust. 3 Pzp Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp – załącznik nr 10. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, w/w oświadczenie – załącznik nr 10, składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Wraz ze złożonym oświadczeniem, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

 

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP 

III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU: 
1. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia oświadczeń i dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust 1. pkt. 3 ustawy (brak podstaw do wykluczenia): 1) aktualny odpis z właściwego rejestru lub aktualny wydruk ze strony internetowej CEiDG; 2) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, powinien złożyć dokumenty zgodne z § 7 Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz. U z 2016 r., poz. 1126). 2. W przypadku wątpliwości odnośnie treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów o udzielenie informacji dotyczących tego dokumentu. 
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI: 

 

III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP 

III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)

1. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia oświadczeń i dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust 1. pkt. 3 ustawy (brak podstaw do wykluczenia): 1) aktualny odpis z właściwego rejestru lub aktualny wydruk ze strony internetowej CEiDG 2) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, powinien złożyć dokumenty zgodne z § 7 Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz. U z 2016 r., poz. 1126). 2. W przypadku wątpliwości odnośnie treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów o udzielenie informacji dotyczących tego dokumentu. 3. Wykaz dokumentów i oświadczeń, które wykonawca składa w postępowaniu na wezwanie zamawiającego na podstawie okoliczności o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. 1 ustawy (spełnienie warunków udziału w postępowaniu dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej oraz zdolności technicznej lub zawodowej) (dotyczy najwyżej ocenionej oferty): W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca składa następujące dokumenty: 1. wykaz niezbędnych do wykonania zamówienia środków transportowych, jakimi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca - zgodnie z załącznikiem nr 3; 2. pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia niezbędnego sprzętu do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie, o którym mowa w rozdz. V pkt. 2 d wykonawca wskazał sprzęt, którym będzie dysponował; 3. kserokopię dowodów rejestracyjnych z aktualnym przeglądem autobusów przeznaczonych do realizacji zamówienia, 4. pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie, o którym mowa w rozdz. V pkt. 2 d, wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował; 5. oświadczenie, że osoby, które będą wykonywać zamówienie, posiadają uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień - załącznik nr 4; 6. aktualne kserokopie Polisy ubezpieczenia kierowcy i pasażerów od następstw nieszczęśliwych wypadków, OC komunikacyjne; 7. wykaz wykonanych w okresie ostatnich 3 lat (lub krótszym, jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy) usług, z podaniem ich wartości, dat wykonania i odbiorców oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że usługi te zostały wykonane należycie - załącznik nr 5.

 

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS 
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony 
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:

Nie 
Informacja na temat wadium 

 

IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:

Nie 
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek: 

IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:

Nie 
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: 
Nie 
Informacje dodatkowe: 

IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:

Nie 
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej 
Nie 
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej: 
Nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu 
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)

Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców 
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców: 

IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:

Umowa ramowa będzie zawarta: 
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej: 
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej: 
Informacje dodatkowe: 
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów: 
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów: 
Informacje dodatkowe: 
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych: 
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów: 

IV.1.8) Aukcja elektroniczna 
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie 
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona: 

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: 
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: 

Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia: 
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej: 
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień): 
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń: 
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej: 
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:


Czas trwania: 

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: 
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej: 

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT 
IV.2.1) Kryteria oceny ofert: 
IV.2.2) Kryteria 

Kryteria

Znaczenie

B – czas podstawienia autobusu zastępczego do siedziby zamawiającego w razie awarii

40,00

A - cena oferty za 1 km

60,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony) 
Tak 
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne 
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem 
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty: 
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji 
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: 
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów): 
Informacje dodatkowe 

IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego 
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu: 
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody: 
Wstępny harmonogram postępowania: 
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: 
Należy podać informacje na temat etapów dialogu: 
Informacje dodatkowe: 

IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego 
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty: 
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia: 
Informacje dodatkowe: 

IV.4) Licytacja elektroniczna 
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna: 

Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej: 

Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych: 

Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień: 

Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania: 

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej: 
Data: godzina: 
Termin otwarcia licytacji elektronicznej: 

Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej: 

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy: 

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy: 

Informacje dodatkowe: 

 

IV.5) ZMIANA UMOWY 
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak 
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian: 
1. W odniesieniu do art. 144 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany warunków umowy na etapie jej realizacji także w zakresie: a) zmian organizacyjnych stron np. zmiana reprezentacji, adresu siedziby firmy, zmian osób do kontaktu między stronami itp. b) obniżenia stawki podatku VAT przy czym zmianie ulegnie jedynie cena brutto, cena netto pozostaje bez zmian. Nowe stawki będą obowiązywać strony wraz z wejściem w życie przepisów je regulujących. c) zmiany taboru komunikacyjnego, w takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany jest zapewnić tabor spełniający wymagania określone w SIWZ oraz w ofercie (nie dotyczy rocznika). 2. Zmiana umowy w sytuacjach określonych w ust. 1 nastąpi poprzez zawarcie aneksu w formie pisemnej pod rygorem nieważności. 3. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę, ale nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody przez Zamawiającego. 

 

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE 

IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): 

Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym 

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 
Data: 2017-11-03, godzina: 15:15, 
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem): 
Nie 
Wskazać powody: 

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu 
> polski 
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert) 
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Tak 
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie 

Ogloszenie_o_zamowieniu_z_BZP.pdf

Specyfikacja_istotnych_warunkow_zamowienia.pdf

Zalacznik_nr_1_do_SIWZ.docx

Zalacznik_nr_2_do_SIWZ.doc

Zalacznik_nr_3_do_SIWZ.doc

Zalacznik_nr_4_do_SIWZ.doc

Zalacznik_nr_5_do_SIWZ.doc

Zalacznik_nr_6_do_SIWZ.doc

Zalacznik_nr_7_do_SIWZ.pdf

Zalacznik_nr_8_do_SIWZ.doc

Zalacznik_nr_9_do_SIWZ.doc

Zalacznik_nr_10_do_SIWZ.doc

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekrutacja do projektu

„Nowoczesna edukacja w Gminie Wieliczki”


                Zachęcamy wszystkich uczniów ze szkół prowadzonych przez Gminę Wieliczki do kontynuacji udziału w projekcie edukacyjnym realizowanym w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 z Poddziałania 2.2.1 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów - projekty konkursowe.

 

             Celem projektu jest wzrost wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie nauczania
w Szkole Podstawowej w Wieliczkach, Szkole Podstawowej w Cimochach i w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Wieliczkach oraz podniesienie kompetencji informatycznych 24 nauczycieli i 384 uczniów w okresie od II 2017 do I 2019 r.

 

            Zgodnie z przeprowadzoną diagnozą w roku szkolnym 2017/2018  będą prowadzone zajęcia wspomagające rozwój uczniów mających specyficzne trudności w nauce, a dla uczniów wykazujących określone zainteresowania zapewniamy interesujące zajęcia pozalekcyjne. Wszystkie zajęcia będą wspomagane nowoczesnym sprzętem komputerowym i ICT zakupionym na potrzeby projektu.

Nr zajęć

Szkoła Podstawowa w Wieliczkach

Ilość grup

Ilość godz. zajęć w tyg.

5.1.

Zajęcia matematyczne w kl. I-III

4

1

5.1.

Zajęcia matematyczne w kl. IV-VI

5

1

5.2.

Zajęcia przyrodnicze

1

2

5.3.

Kółko historyczne

1

2

5.4.

Zajęcia polonistyczne

1

2

5.5.

Zajęcia informatyczne

1

2

5.6.

Zajęcia językowe

2

1

Nr zajęć

Filia Szkoły Podstawowej w Wieliczkach z siedzibą w Cimochach

Ilość grup

Ilość godz. zajęć w tyg.

6.1.

Zajęcia matematyczne w kl. IV-VI

3

2

6.2.

Zajęcia przyrodnicze

1

2

6.3.

Zajęcia językowe

1

2

6.4.

Zajęcia humanistyczne

2

1

6.5.

Zajęcia informatyczne

1

2

Nr zajęć

Klasy dotychczasowego Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II i kl. VII Szkoły Podstawowej w Wieliczkach

Ilość grup

Ilość godz. zajęć w tyg.

7.1.

Zajęcia matematyczne

3

2

7.2.

Kółko biologiczne

1

2

7.3.

Kółko chemiczne

1

2

7.4.

Kółko fizyczne

2

1

7.5.

Zajęcia polonistyczne

1

2

7.6.

Zajęcia z j. angielskiego

3

2

7.7.

Zajęcia z j. rosyjskiego

1

2

7.8.

Zajęcia informatyczne (z elementami nauki programowania)

1

2

 

 

               Po zakończeniu procesu rekrutacji rozpoczną się zajęcia stacjonarne realizowane w danej szkole w godzinach popołudniowych lub w soboty.

 

Ilość miejsc ograniczona - wypełnione dokumenty rekrutacyjne (załącznik nr 1 – należy wypełnić tylko raz, a załącznik nr 2 – oddzielnie na każde zajęcia) należy składać w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieliczkach. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz kryteria premiujące. Na podstawie zgłoszeń w pod koniec września br. opublikujemy listy rankingowe.


            Wszelkie działania w projekcie są bezpłatne dla uczniów, dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

            Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz wzięcia udziału w projekcie!

 

 

 

WYKAZ ZAŁĄCZNIKÓW:

  1. Regulamin_rekrutacji_-_9.2017.pdf
  2. Zalacznik_nr_1_-_formularz_zgloszeniowy_ucznia_-__9.2017.pdf
  3. Zalacznik_nr_2_-_ankieta_rekrutacyjna_dla_ucznia_-_9_.2017.pdf

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach
    ul.Lipowa 10, 19-404 Wieliczki
  • 87 521 42 36

Galeria zdjęć