ZAŁOŻENIA PROJEKTU

Projekt „Radosne przedszkole w Gminie Wieliczki” jest realizowany na terenie gminy Wieliczki przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach w okresie od 1 września 2017 roku do 31 sierpnia 2019 roku.

Projekt jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 2: Kadry dla gospodarki, Działanie 2.1: Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolne. Numer projektu RPWM.02.01.00-28-0068/16.

W ramach projektu odbywają się zajęcia dodatkowe:

1. Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
  • W Przedszkolu Samorządowym w Wieliczkach zajęcia prowadzi pani Jolanta Waszkiewicz.
  • W Filii Przedszkola w Cimochach zajęcia prowadzi pani Helena Masłowska.

2.  Zajęcia logopedyczne.

• W Przedszkolu Samorządowym w Wieliczkach zajęcia prowadzi pani Sylwia Balińska oraz Agnieszka Wróblewska.
  • W Filii Przedszkola w Cimochach zajęcia prowadzi pani Teresa Zeniuk.

1. Zajęcia socjoterapeutyczne

1. Gimnastyka korekcyjna

• W Przedszkolu Samorządowym w Wieliczkach zajęcia prowadzi pan Tomasz Karniej.
  • W Filii Przedszkola w Cimochach zajęcia prowadzi pani Teresa Szczodruch.

1. Zajęcia rozwijające umiejętności społeczno-emocjonalne.

• W Filii Przedszkola w Cimochach zajęcia prowadzi pani Helena Masłowska.

W ramach projektu wydłużono również godziny pracy przedszkola.

Przedszkole Samorządowe w Wieliczkach jest otwarte w godzinach 6.30-16.30, a Filia w Cimochach w godzinach 7.00-16.00.

Zaspakaja to potrzeby pracujących rodziców. Umożliwia im osobiste odbieranie dziecka z przedszkola i codzienny kontakt z nauczycielkami, które udzielają informacji na temat funkcjonowania dziecka, a także porad i wskazówek  dotyczących pracy z dzieckiem w domu.

Dodatkowe godziny pobytu dzieci w przedszkolu to nie tylko zapewnienie im opieki, ale również organizacja zajęć i zabaw rozwijających zainteresowania.

Wzbogacona oferta przedszkola zapewnia indywidualne podejście, a co za tym idzie wszechstronny rozwój dziecka.